Główna     Aktualności   Galeria    Kontakt    Ogłoszenia    Historia  Imielna   Hobby    Sołectwo   

Rodzinna wycieczka autokarowa do Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

5 wrzesień 2015


Wielopokoleniowa wycieczka do skansenu i muzeum pszczelarstwa w ramach projektu "Wokół Pszczelego Ula" to sobotnia podróż w czasie, której celem było poszerzenie wiedzy z historii polskiego pszczelarstwa, no i oczywiście integracja. Autokar jako wehikuł czasu zabrał na wycieczkę trzy pokolenia mieszkańców Imielna, Imielenka i Łubowa. Czterdziestu siedmiu podróżników (plus kierowca) pojechało do Swarzędza by na własne oczy przekonać się jak wieki temu wyglądały ule i akcesoria dawnych pszczelarzy, a także posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia przewodnik.
Pracownik muzeum przybliżył zwiedzającym w skrócie historię tej starej profesji, która dzisiaj funkcjonuje zazwyczaj jako hobby po pracy i w takiej formie najlepiej się sprawdza, bez parcia na maksymalizację produkcji. Wyjazd do muzeum pszczelarstwa to także potwierdzenie wielu opowieści których słuchaliśmy podczas wcześniejszych spotkań w świetlicach w ramach "Wokół Pszczelego Ula". Wiedzę w takiej formie łatwo przyswoją zarówno dzieci jak i dziadkowie, można posłuchać, zobaczyć, dotknąć lub nawet pokręcić prastarą wirówką do miodu, a dla relaksu odpocząć na pikniku - skansen posiada sporo wolnej przestrzeni którą dzieci chętnie wypełniają podczas zabaw.
Swoją uwagę skupialiśmy również na wielu rzeźbionych w drewnie ulach, przeplatały się różne motywy ludowe i religijne, poniżej wiele z nich można zobaczyć na fotografiach i filmie. Zachwycaliśmy się również ulami w formie miniaturowych budowli różnych obiektów, odwzorowanie architektury przykuło wzrok każdego odwiedzającego.
Wyjazd do skansenu był dosadnym odzwierciedleniem słów prowadzących świetlicowe zajęcia, łącznie z podziwianiem roślin miododajnych, które miały swoje oznakowane rabaty.
Trudno nie docenić uroków tego słonecznego dnia, edukacja i integracja trzech pokoleń mieszkańców z trzech wiosek w tak sprzyjających warunkach nie mogla wypaść lepiej.

Zapraszamy na film i fotografie.Zapraszam również na kolejne podstrony z cyklu "Wokół Pszczelego Ula" - Spotkania w świetlicach
 
oraz "Święto Miodu" które znajdują się w Galerii oraz w Eko-Imielno.
0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .