Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Sprzątanie Świata - Imielno 2018

Co za wiosna, przyroda od lat nie miała tak błyskawicznego restartu. Nawet pszczoły są zaskoczone tym, że nagle wszystko jednocześnie kwitnie, zwłaszcza rzepak i robinie akacjowe, a za chwilę dołączy do nich lipa. Trawy również nie pozostały w tyle, skutecznie utrudniając przeczesywanie rowów.

Bezchmurne niebo i temperatura sięgająca 26 stopni Celsjusza, ułatwiła około osiemdziesięciu mieszkańcom Imielna i Imielenka, wyruszyć na sprzątanie świata, a po południu doskonale się bawić na rodzinnym pikniku.

 

Grafika tegorocznej edycji sprzątania świata. Szkic i tusz Przemysław Grzeczka, kolor - kredki akwarelowe Karolina Grzeczka.

 

Trofea podczas sprzątania wiosek - te w tym roku były 2. Największym śmieciem, był ten znaleziony przez mieszkańców Imielna - stary, zniszczony, nadający się tylko na złom rower. Natomiast drugim trofeum (największe zaskoczenie), było znalezienie przez mieszkańców Imielenka posegregowanych śmieci w workach. Ktoś posegregował odpadki zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, ale już nie mógł zostawić ich w przeznaczonym miejscu?

 

Zielony kubek - obecny w domu każdego uczestnika sprzątania świata i większości sponsorów. To kolejny kubek z naszej akcji. Po kilku latach, zaczyna się tworzyć ciekawa kolekcja kubków z kolejnych edycji, którą można sobie ustawić na półce i oczekiwać następnych. Kolekcja naszych kubków jest wyjątkowa, ponieważ nie można jej kupić w sklepie - to trofea, za  które dziękujemy sponsorom.

 

Nasza okolica została oczyszczona z zalęgających w rowach i poboczach śmieci. Nie da się ukryć, że sprzątamy przede wszystkim dla estetyki, ponieważ ta jest zauważalna z każdym podniesionym papierkiem, butelką czy innym odpadkiem. To czego doraźnie nie widać, to ochrona środowiska. Takie śmieci to bezpośrednie zagrożenie dla zwierząt i dla nas samych, jak i również zagrożenie pożarowe.

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .