Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Palma Wielkanocna - Imielno 2018

Nie ukrywam - to nie była niespodzianka. Po obejrzeniu wszystkich palm, oczywistym się stało, że to Imielno zdobędzie pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą palmę w kategorii wiosek. Niedziela Palmowa w Łubowie i doroczny konkurs z palmami, okazał się dla naszego sołectwa niedzielą zwycięską.  Konkurs został zorganizowany przez Komisję Kultury Rady Gminy Łubowo i Bibliotekę Publiczną Gminy Łubowo wraz z Parafią p.w. św. Mikołaja w Łubowie.

Podjęliśmy wyzwanie jak co roku. Nasze panie od kilku tygodni (gównie na świetlicy) tworzyły kwiaty z krepiny. Efekt końcowy to przepiękna palma, którą tworzą setki różnorodnych kwiatów. Można rzec - to nic nadzwyczajnego, tak zostały stworzone wszystkie palmy. Jednak wystarczy przyjrzeć się konstrukcji krepinowych kwiatków, aby wyłonić zwycięzcę. Nasze artystki, nie wybrały klasycznych wzorów, czy zwyczajowo ponacinanej krepy, ale najbardziej skomplikowane wzory. Kwiaty tworzące naszą palmę, to pełne bryły (3D, a nie jedynie płaskie płatki), dopasowane do całej długości palmy (ok 4 metry), a najlepiej to widać gołym okiem w naszym kościele, ewentualnie w niniejszej relacji.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Imielna, jak i pozostałym uczestnikom. W tym roku, poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko, zarówno dla naszych sąsiadów z pozostałych wiosek Łubowa, jak i dla nas samych. Otrzymaliśmy dyplom i nagrodę - 2 000 zł. Zapraszamy na film i fotografie.

Przemysław Grzeczka

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .