Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Święta tuż, tuż - Imielno 2017


Czas świąt, poza oczywistym znaczeniem religijnym, jest czasem kolorowym i radosnym. Oczekujemy śniegu, choinki i detali, które nadadzą naszym domom klimatu bożonarodzeniowego. Tym ostatnim szczegółem zajęły się panie z KIWI wraz z dziećmi, na świetlicy w sobotę 2 grudnia.

Przygotowanie ozdób na święta to zawsze solidny doping przedświąteczny, poza świetlicowym pieczeniu pierników, które jeszcze nas czeka w tym roku.

Mała manufaktura przebiegała dwuetapowo. Jeden etap przeprowadziła Kamila Czaja, był to decoupage świeczek na wigilijny stół. Prowadząca oklejała świeczki wraz z dziećmi, motywami świątecznymi. Drugi etap przeprowadziła Karolina Grzeczka - stworzenie magicznych kul ozdobnych.  W ich wnętrzu, znajdował się bałwanek (ewentualnie plastikowa figurka) ulepiony przez dzieci, wokół którego po potrząśnięciu słoiczkiem, wirował kolorowy, brokatowy śnieg. Po zakręceniu i uszczelnieniu kuli, każdy mógł ją wstrząsnąć i podziwiać mały wycinek zimy wewnątrz szklanego baniaczka.

Pozostałe panie z grupy KIWI, asystowały prowadzącym i wykonywały szereg czynności z którymi dzieci mogły by sobie nie poradzić - tworzenie mikstury z brokatowej wody itp.

Świetlica tego dnia  przypominała fabrykę wprost z Laponii - małe elfy tworzyły świąteczne ozdoby, niczym pod czujnym okiem świętego Mikołaja! Wszystkie ozdoby, dzieci wzięły do swoich domów, by w ten sposób pomóc udekorować swój wigilijny stół.

Sponsorem materiałów było sołectwo Imielno.

Karolina Grzeczka

Zapraszamy na film i fotografie.


0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .