Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Ozdoby Wielkanocne - warsztaty dla dzieci 2017

Nasze kobiece inicjatywy w Imielnie to przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Mamy z Imielna już od kilku lat organizują zajęcia dla dzieci i również tym razem udało im się zorganizować kolejne warsztaty.
Podczas zimowych ferii, mamy miały 5 dni i 5 sposobów na urozmaicenie zabaw dzieciom, tak i tym razem oscylując wokół pięciu pomysłów, na świetlicy znalazło się 5 stanowisk z różnymi ozdobami - na każdym odmienna kompozycja i wykonanie. Dzieci przechodząc od stołu do stołu wykonywały nowe ozdoby, które w świątecznym okresie będą upiększać ich domy.

Na pierwszym stanowisku, witały nas recylkingowe zajączki, których bazą była rolka po ręcznikach papierowych oraz wiele innych artykułów plastycznych do dekoracji - od zwykłych kredek po brokat. Na drugim stanowisku można było się zmierzyć z kłębkami waty i stworzyć z nich baranka lub użyć wyobraźni i zrobić swoje indywiduum z waty. Trzeci stół, wypełniały wycinanki z których dzieci mogły stworzyć ozdobę do powieszenia w oknie. Kolejny stolik obfitował w różności z których mali artyści tworzyli palmy na niedzielę. Na ostatnim stanowisku, były papierowe wycinanki kurczaków do ozdabiania. W międzyczasie, dzieci tak rozwinęły swoją dekoratorską wyobraźnię, że same nam zaczęły pokazywać nowe propozycję ozdób z których były bardzo dumne. Warsztaty trwały 2 godziny i tak naprawdę do ostatnich minut były prowadzone prace nad ozdobami. Zabawy było co nie miara, a mamy miały pełne ręce roboty, uczestnicy warsztatów także, ale najwspanialsze były uśmiechy i duma na twarzach naszych miluśińskich.
Kto wie, może gdyby nie nasze świetlicowe warsztaty, w Kościele nie byłoby tylu pięknych, wielkanocnych palm w dziecięcych dłoniach, a w domach, byłoby mniej kolorowo podczas świąt? Gratulacje dla dzieci za kreatywność.

Karolina Grzeczka

Zapraszamy na zdjęcia i film.


0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .