Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Floralia 2017

"Kultura versus natura" - hasło przewrotne, jednak jakże trafne.

Tegoroczne hasło festiwalowe to powiązanie między głównym motywem festiwalu jakim są kwiaty i zioła oraz związanych z aktywizacją społeczną mieszkańców naszego regionu. Jak to wszystko wyszło w praktyce? Powiązanie kultury z naturą lepiej wypaść nie mogło - kto nie mógł przybyć na plac festiwalowy (lokalizacja jak 2 lata temu - u pani Oli Skwarek), może obejrzeć wideo i fotografie, które i tak są jedynie namiastką całego przedsięwzięcia, wszak owo wydarzenie to nie kilka godzin zabaw na placu festiwalowym, ale szereg warsztatów im towarzyszącym, niekoniecznie tego samego dnia.

Edycja która po dwóch latach wróciła do Imielna, była w pewnym sensie podzielona na dwie części, które spajały główne założenia festiwalu - "Przegląd Sztuki Ziemi" oraz "Święto Roślin i Regionu".
Program był obfity w wydarzenia, uwzględniający również obecność małych dzieci, które mogły spróbować swoich możliwości w litografii, jak i innych atrakcji w kąciku animacji. Młodzież i dorośli z pewnością znaleźli odpowiednie dla siebie stoiska - przyrodnicze, artystyczne, kulinarne itp.
Główny organizator - stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska, zapewnił każdemu zainteresowanemu wystarczającą ilość możliwości na miłe spędzenie tego sobotniego popołudnia, zadanie nurtującego pytania podczas prelekcji przyrodniczo-historycznych, a w międzyczasie posilić się pysznościami w kawiarence "Kasztelanka" lub pozostałych punktach.

Wieczorem mogliśmy posłuchać pogadanki o ostatnich działaniach w Puszczy Białowieskiej. Spór o kornika drukarza, który przybrał wymiaru politycznego, jest pełen chaosu informacyjnego, a my mieliśmy okazję dowiedzieć się jak ta głośna afera jest interpretowana przez naszych przyrodników.
Podczas organizacji tegorocznej edycji Floraliów, nad festiwalem czuwała armia młodych ludzi dbających o każdy szczegół - uwagę przykuwały nawet takie detale jak wstążki na gałązkach drzew przy drodze, prowadzące zainteresowanych na festiwalowy plac. Organizatorom gratulujemy sukcesu i życzymy podobnego zaangażowania za rok, podczas kolejnego święta kwiatów i ziół.

Przemysław Grzeczka

Zapraszamy do galerii zdjęć i film:

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .