Główna   Aktualności  Galeria  Kontakt   Ogłoszenia Historia  Imielna Hobby  Sołectwo

Dzień Matki - warsztaty dla dzieci 2017

Dzień Matki swoje początki znajduje u starożytnych Greków i Rzymian którzy to czcią i dobrami materialnymi obdarowywali matki ówczesnych bogów. Na przestrzeni wieków, dużo się w tej kwestii zmieniało w siedamnastowiecznej Anglii np odpowiedznik dzisiejszego dnia matki był bardziej świętem duchowym, a co może dla niektórych istotniejsze - wolnym od pracy... Byłoby piękinie. Obecnie w naszym kraju Dzień Matki, jak wiadomo obchodzimy 26 maja. Okazuje się że dzień ten w różnych krajcha obchodzi się w różnych terminach.

Z perspektywy bycia mamą, muszę stwierdzić że najpiękniejsze i najbardziej wartościowe podarki, jakimi dzieci mogą tego dnia nas obdarować, to te które same wykonają. Nie zawsze takie prezenty wygladaja jak "gotowce" kupione w sklepie, ale w tym cały urok, nasze dzieci z pewnoscią zawsze wkładaja w ich wykonanie całe serce. Panie z KIWI, dały taką szansę w tym roku dzieciom - 23 maja.

Jak zwykle nasze Panie zaskoczyły wieloma wspaniałymi pomysłami, każde dziecko z warsztatów wyszło z wieloelementowym prezentem dla swojej mamy. KIWI przewidziało, żeby każdy podarek składał sie z laurki, kubka zdobionego specjalnymi pisakami przez dzieci i później wypalanego w piecu. Dzieci wykonywały także korale z filcowych kulek, orak kwiatki z krepy. Nie tylko Panie z KIWI zaskoczyły pomysłami dzieci, ale i dzieci zadziwiły panie z KIWI, na swój sposób modyfikując nasze pierwotne projekty.

Dzieci przede wszystkim, zaskoczyły nas frekwencją ponieważ było ich około 33. Chwilami w świetlicy ze względu na mnogość uczestników panował wesoły głośny gwar. Warto też dodać, że warsztaty były bezpłatne dla dzieci, ponieważ materiały zostały zakupione w większości z pieniędzy sołeckich, ale również każda z organizatorek przygotowała coś od siebie, przygotowując materiały przed światlicowymi warsztatami.

Karolina Grzeczka


Zapraszamy do poniższej galerii na pozostałe fotografie.

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .