Andrzejki dla dzieci - Imielno 2017

Huczna zabawa, która towarzyszy nam od niemal pięciuset lat, również i w tym roku przyciągnęła dzieci z Imielna na świetlicę.

Panie z KIWI przygotowały zabawy i poczęstunek. Nie zabrakło konkursów muzyczno-tanecznych, jak i tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Kiedyś andrzejki były obrządkiem stricte matrymonialnym - dzisiaj to zabawa dla dzieci, przy której dobrze bawią się również dorośli. Wróżby miały niejedno oblicze - losowanie zawodu, który będzie w przyszłości wykonywany, wróżenie z butów - kto pierwszy zdecyduje się na ożenek. Zabaw było więcej, choćby w przebieranie, podczas której, niektóre dzieci ubierały się na cebulę - zabawa widoczna na naszym filmie poniżej.

Były również cieszące się dużym zainteresowaniem zabawa w jedzeniu pączków, a raczej próbie ich skonsumowania - pączki lub gniazdka, zawieszone są na wstążce - wbrew pozorom jest to dość kłopotliwe, stąd tyle zabawy i oklejonej od lukru twarzy, a niekiedy i włosów.

Dobry humor udzielał się opiekunom, a można by rzec, że dorośli bawili się co najmniej równie dobrze jak ich podopieczni. Organizatorem wydarzenia była grupa KIWI, a sponsorem - sołectwo Imielno.

Przemysław Grzeczka

Zapraszam na film i zdjęcia


0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .