Główna     Aktualności   Galeria    Kontakt    Ogłoszenia    Historia  Imielna   Hobby    Sołectwo   

Pielgrzymka Rowerowa w Imielnie

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w Imielnie pielgrzymów  Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej.
5 lipca przed godziną 14:00 zaczęli zjeżdżać się pierwsi rowerzyści, małymi seriami po około dziesięciu cyklistów, aby wkrótce całą grupą, liczącą blisko dwieście osób (189 pielgrzymów + zaplecze techniczne), zasiąść do przygotowanego przez parafian posiłku.
Część podjazdu na plebanii przy samym budynku to doskonałe miejsce relaksu, bowiem pauza podróżników w cieniu wysokich drzew przy suto zastawionym stole to pełna regeneracja i oaza wyciszenia.
Nasi goście zaprezentowali alternatywę do klasycznej pielgrzymki, bowiem dla wielu ludzi wyprawa rowerowa jest zdecydowanie ciekawsza od pieszej. Swoją drogą, pasję do kręcenia pedałami próbują nam również zaszczepić nasi mieszkańcy z kółka rowerowego "2 Koła z Imielna".
Koszalińsko-Kołobrzescy rowerzyści pokazali nam również jak wygląda perfekcyjne przygotowanie do tak dalekiej eskapady. Trening to nie wszystko, cykliści przyjechali w towarzystwie pogotowia ratunkowego, serwisanta, a nawet mobilnej toalety, czyli trzech przenośnych budek Toi-Toi.
Czy mieszkańcy naszej parafii dali radę? Jak najbardziej - strawy było aż nadto. Degustować można było przez ponad godzinę, a w menu znalazł się gzik, zupa owocowa, pomidorowa, brokułowa, strogonow, chleb ze smalcem i ogórkiem lekko zakwaszonym, kiełbasa i kaszanka z grilla, placki, arbuzy, jabłka, napoje itd.

Reprezentanci pielgrzymki podczas mszy świętej (która rozpoczęła się o 15:15), podziękowali naszemu proboszczowi i mieszkańcom za suto zastawione stoły, oraz czas poświęcony na przygotowania.

Przemysław GrzeczkaZapraszam wszystkich mieszkańców do obejrzenia filmu znajdującego się poniżej, oraz fotografii pod filmem, a dodatkowa seria fotografii dostępna jest również na stronie parafialnej TUTAJ.               0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .