Pieczenie pierników 2016 - warsztaty dla dzieci

Warsztaty z pieczenia pierników - to hasło brzmi dość poważne, jednak w praktyce, poza elementem edukacyjnym, było sporo zabawy dającej przedsmak nadchodzących świąt.

Robienie pierników jest kreatywne, ponieważ łączy ze sobą zajęcia plastyczne z kulinarnymi. Maluchy lubią wycinanie z ciasta różnych kształtów, a ma ono tę zaletę, że można z niego tworzyć przeróżne formy Mikołajów, reniferów, choinek, bombek, aż po domki i co tylko małolatom do głowy przyjdzie. Jest to również okazja spotkać się z sąsiadami i wymienić się wszelakimi informacjami na żywo w realu, a nie jedynie poprzez portale społecznościowe.
Chciałoby się powiedzieć, że dzieci z pomocą rodziców rozpierniczyły imieleńską świetlicę, ale fala rozpiernikowania, zapewne rozgrzała lub rozgrzeje niejeden piekarnik w naszych domach. Podczas wypiekania ciasta, mogliśmy ubrać choinkę, aby jeszcze bardziej delektować się świątecznym klimatem i tym samym ozdobić świetlicę. Dzieci po zaśpiewaniu kilku kolęd, mogły przystąpić do lukrowania  i dekorowania słodką posypką - czynność wieńczącą nasze cukiernicze spotkanie.

W tym roku zaliczyliśmy owe warsztaty w większym gronie niż poprzednim razem i miejmy nadzieję że w roku 2017 damy radę zmobilizować jeszcze więcej sąsiadów.

Przemysław Grzeczka

Zapraszam do galerii zdjęć i poniższy film.


0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .