Główna     Aktualności   Galeria    Kontakt    Ogłoszenia    Historia  Imielna   Hobby    Sołectwo   

Palma Wielkanocna - Imielno 2016W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną bierzemy udział od niedawna, ale warto wiedzieć że tradycja konkursów palmowych jest w Polsce długa - w  Lipnicy Murowanej sięga roku 1958. Na przestrzeni kolejnych lat, tamta lokalna impreza przekształciła się w wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku udział we mszy palmowej w Lipnicy Murowanej wziął prezydent Duda. Tradycyjne palmy wykonujemy z drewnianych tyczek, wiklinowych witek, bazi i ozdób z bibuły, a niekiedy nawet z suszonych kwiatów, a jak to wyglądało w Imielnie?

Nasze panie chcąc stworzyć piękną palmę, musiały spotykać się na świetlicy tak często, aż nasza wielkanocna ozdoba była dopracowana w najmniejszych szczegółach. Czy można było inaczej? Oczywiście, ale wspólne spotkania na świetlicy to coś więcej niż żmudna praca, to spotkania towarzyskie w których nie brakuje zarówno żartów, jak i głębszych opowieści. To pewnego rodzaju wentyl bezpieczeństwa -  oderwanie się od domu i pracy zawodowej, by odetchnąć od codzienności.

Palma Imielna, mimo iż najpiękniejsza, nie zdołała przekonać komisji i zdobyć odpowiedniej ilości punktów - możliwe że straciliśmy sposobność ich zdobycia w kategorii przeznaczonej za ludowy strój delegacji - za rok warto o tym szczególe pamiętać. Oczywiście łut szczęścia, czyli gust jurorów to inna sprawa, ale należy wiedzieć że wszystkie palmy prezentowały się pięknie i nie jest łatwo wyłonić liderów. Wraz z pisemnym podziękowaniem, otrzymaliśmy do dyspozycji 700 zł za udział w konkursie. W tym roku mieliśmy poza palmą sołecką, również dwie palmy rodzinne. Tym sposobem z roku na rok konkurs na najpiękniejszą palmę stopniowo się rozrasta i coraz chętniej bierzemy w niej udział.

Komisja wyłoniła pierwsze miejsca w kategorii Palma Sołecka :
I miejsce - wieś Fałkowo
II miejsce - wieś Łubowo
III miejsce - wieś Rzegnowo


W kategorii Palma Rodzinna:
I miejsce - rodzina Barełkowskich z Żydówka
II miejsce - rodzina Pluta z Rzegnowa
III miejsce - rodzina Wawrzyniak z Fałkowa
IV miejsce - rodzina Wołodkiewicz z Imielenka
V miejsce - rodzina Cichy z Leśniewa
VI miejsce - rodzina Kwiatkowscy z Pierzysk

W kategorii Palma Szkolna:
I miejsce SP Łubowo
II miejsce Przedszkole nr 1 w Fałkowie
III miejsce SP Fałkowo

Zapraszam na podwójne wideo - nasze i telewizji Gniezno, oraz fotografie z przygotowań, bowiem wszystkie kwiaty i posplatane ze sobą elementy to praca wielu rąk, rąk pań z Imielna.

Przemysław Grzeczka

Relacja TV GNIEZNO:


Oraz nasza "imieleńska telewizja" ;-)

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .